Sita i części

SITA WIBRACYJNE ORAZ PRZESIEWACZE WIBRACYJNE

Sito wibracyjne to proste urządzenie do oddzielania od siebie cząstek o małych i większych wymiarach lub do oddzielania cząstek stałych od płynów przy użyciu elektrycznego generatora ruchu, które zastąpiło tradycyjne przetaki używane do tych samych celów, ale wykorzystujące siłę rąk
Najczęściej powierzchnia sita umieszczona jest poziomo, a przesiewany materiał wysypywany jest na jego górną powierzchnię; dzięki grawitacji oraz generowanych drgań cząstki o małej średnicy spadają w dół pod sito, a większe – pozostają na jego powierzchni.
Często stosuje się kilka kolejnych sit o coraz mniejszych oczkach jedno za drugim, żeby dokonać selekcji cząstek o różnych zakresach średnic: największe zostają na sitach górnych, pośrednie przechodzą przez pierwsze sita, ale zatrzymują się na kolejnych, a najmniejsze spadają na sam dół.
W celu przyspieszenia procesu przesiewania przez sita wprowadza się je w kontrolowany ruch
Zastosowanie sit wibracyjnych jest bardzo szerokie – od zastosowań w rolnictwie poprzez przemysł taki jak (górnictwo, budownictwo, przemysł spożywczy i inne) aż po zastosowania naukowe (od archeologii po technologie kosmiczne).

sito wibracyjneNajwyższa jakość powłoki oraz unikalna konstrukcja sita stanowi sekret jego długiej żywotności oraz wysokiej dokładności odsiewu.
Firma Amkco posiada szeroką ofertę różnorodnych sit, mogących sprostać wszelkim wyzwaniom w zakresie przesiewania i separacji najróżniejszych produktów. Od unikalnych zastosowań przesiewczych po standardowe sita przemysłowe Amkco pragnie spełniać wszystkie wymagania swoich Klientów nawet w najbardziej skomplikowanych aplikacjach. Przemysłowe i sanitarne sita Amkco wykonane z materiałów zatwierdzonych przez FDA, zaprojektowane zostały tak aby spełniać rygorystyczne wymagania konstrukcyjne w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Sita te pasują prawie do wszystkich okrągłych separatorów spotykanych na rynku, dlatego też niezależnie od rodzaju posiadanego przez Państwa separatora, istnieje możliwość wyposażenie go w najlepsze sita z oferty Amkco.

 

 

Tabela sit standardowych

tabela przesiewacze i sita wibracyjne

 

CZĘŚCI

przesiewacz wibracyjny
przesiewacz wibracyjny

Oprócz dostarczania kompletnych separatory wibracyjne, AMKCO dostarcza również części zamienne do istniejących separatorów wibracyjnych. Są to, elementy gumowe, generatory ruchu, elementy ze stali nierdzewnej.

Części dostarczane przez Amkco mogą być używane również w maszynach konkurencyjnych marek. Oznacza to, że można korzystać z zalet jakości AMKCO bez konieczności wymiany całego separatora wibracyjnego.

Oryginalne Produkty Pozarynkowe Amkco

Pokrywy, sprężyny, pierścienie zaciskowe, ramy… Wszystkie oryginalne części pozarynkowe Amkco są wyprodukowane w tak samo wysokich standardach jak oryginalne urządzenia. Większość produktów może być modyfikowana w celu dostosowania się do Państwa zastosowań. Oryginalne produkty Amkco są takie godne zaufania… są na gwarancji.

 

 

Generatory Ruchu™

Generatory Ruchu Amkco wykonane są z odlewów o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie. Spełniają rolę niewrażliwych na wstrząsy zawieszonych pionowo generatorów wytwarzających niezbędne drgania potrzebne do  realizowania zadań związanych z technologią siania. Wyposażone w specjalnie dobrane odporne łożyska, które zapewniają wysokie zdolności dynamicznych obciążeń aby maksymalnie wydłużyć żywotności Generatora Ruchu.

 

 

Artykuły Gumowe

Aby dostosować się do Państwa różnych aplikacji, Amkco oferuje różnorodne artykuły gumowe. Uszczelki dostępne w różnych profilach i w szerokim zakresie materiałowym. Nasze elastyczne rękawy połączeniowe są dostępne w postaci  trwałych i odpornych na ścieranie elastomerów, z których wiele posiada certyfikat FDA do kontaktu z produktami spożywczymi.

 

 

Artykuły Plastikowe

 

 

 • pokrywy
  Pokrywy
 • krazki
  Krążki
 • kulki
  Kulki
 • rekawy
  Rękawy